„Pachatel vnikl na oplocený pozemek u rodinného domu v Kopřivnici a poškodil zde dvě zaparkovaná vozidla značky Ford. Svým jednáním způsobil škodu za téměř sto tisíc korun,“ sdělil policejní komisař Petr Směták, jenž doplnil, .že pachatel se v tomto případě dopustil dvou trestných činů, a to přečinu porušování domovní svobody a přečinu poškození cizí věci, za které mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

K dalšímu poškození vozidla v Kopřivnici došlo v sobotu 2. února ve večerních hodinách. Tentokrát neznámý pachatel poškodil lak osobního vozidla značky Ford, které bylo zaparkováno v ulici Severní.

Ilustrační foto.
Řidič zadržený na Novojičínsku byl notně opilý

„Neznámý vandal vyryl rýhu vedoucí po celém obvodu vozidla a dále poškodil lak přední kapoty. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na šedesát tisíc korun,“ upřesnil Petr Směták s tím, že ničitel se v tomto případě dopustil přečinu poškození cizí věci, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Kopřivničtí policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k uvedeným případům mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 731 či zavolali na bezplatnou linku 158, nebo se osobně dostavili na kteroukoliv z policejních služeben

Senioři jsou ve vztahu k podvodníkům nejohroženější skupinou lidí. Ilustrační foto.
Získanou důvěru mladík u důchodce zneužil