„Tento sloupek starosty čtete po šesti letech v obecním zpravodaji naposled. Činím tak proto, že současné obecní klima není vhodné k prezentování osobních názorů.“ Přesně tyto věty starosty Hostašovic Antonína Pleška se objevily v prosincovém Hostašovickém zpravodaji po komunálních volbách v roce 2006. Plešek v tomto svém Slovu starosty již tenkrát naznačil, že v zastupitelstvu není vše v pořádku. Od té doby se Slovo starosty neobjevilo.

„Jsem tu páté volební období, ale je to čím dál horší. Už si připadám jako v parlamentu,“ komentoval současnou situaci v obecním zastupitelstvu starosta Plešek. Právě poměry v zastupitelstvu totiž údajně byly důvodem, proč na posledním zasedání rezignoval na svou funkci místostarosta. „V odůvodnění uvedl, že ho k tomu vedly osobní důvody s tím, že se mu těžko pracuje pod takovým tlakem opozice,“ sdělil starosta.

Již bývalý místostarosta se k situaci moc nechtěl vyjadřovat. „Nechci to dále jitřit ani komentovat,“ řekl jen. Posléze přece jen dodal, že situace v obecním zastupitelstvu je velmi složitá. „A momentálně se s tím nedá nic dělat,“ poznamenal.

Pavel Plešek nahradil po volbách v roce 2006 ve funkci místostarosty Jaroslava Pávka. Sdružení nezávislých kandidátů pro rozvoj obce, za něž Plešek kandidoval, získalo o deset procent hlasů více než protikandidátní Sdružení nezávislých kandidátů obce Hostašovice, a v devítičlenném zastupitelstvu tak má většinu pěti hlasů.