Duhový domeček vznikl z bývalého domku zahrádkářů. Dnes je jeho poznávacím znakem barevné spektrum v podobě duhy na zelené fasádě. „Je to nápad pět let starý. Tehdy jsme zahrádkářům slíbili, že jim rekonstruujeme střechu. A před dvěma lety se nám podařilo zařadit tuto akci do dotací a získat na to finanční prostředky. Následovala rekonstrukce, při které se udělal i areál,“ uvedl starosta Petřvaldu Zdeněk Pexa.

V obci tak vznikl objekt s vybavenou kuchyňkou, sociálním zařízením a velkou místnostní. Vedle něj je doslova oáza pro děti i pro dospělé – velký park s lavičkami, ve kterém jsou houpačky, prolézačky, skluzavka, pískoviště či velká tabule na malování.

Vtom domečku se budou sdružovat zahrádkáři, včelaři, církev českobratrská husitská a udělali jsme to proto, aby maminky měly nějaké zázemí, když tu budou v areálu. Dá se tam vjet i s kočárem, kdyby náhodou pršelo,“ doplnil petřvaldský starosta, jenž společně s místopředsedou Regionu Poodří Oldřichem Usvaldem při slavnostním otevření rozdal symbolické marcipánové klíče zástupcům sdružení.

Jeden z klíčů převzala také Lenka Doležalová, jako zástupce rodičů s dětmi. „Dlouho tu něco takového nebylo, takže jsme moc spokojeni. Myslím si, že tady nic nechybí,“ pochválila nové dílo Lenka Doležalová a vyslovila naději, že se park nestane cílem vandalů.

Duhový domeček je přístupný komukoliv, stačí jen, aby si vyzvedl v nedaleké prodejně Jednoty proti podpisu klíč. „Ten provoz je tak od osmi hodin třeba do osmi, devíti. Jak bude světlo,“ poznamenal Zdeněk Pexa.s tím, že v parku je provozní řád.

A proč Petřvaldští zvolili název Duhový domeček?. „Dlouho jsme hloubali nad tím jak to nazvat, nakonec jsme zvolili název Duhový domeček aneb, kdo si hraje, nezlobí. Neboť duha je symbol soudržnosti barev a my jsme chtěli symbolizovat soudržnost spolků, obyvatel a obecního úřadu,“ vysvětlil Pexa.

Rekonstrukce objektu a parku vyšla Petřvaldské na 970 tisíc korun, Přes Místní akční skupinu Regionu Poodří se obci podařilo získat dotaci ve výši 750 tisíc korun.

Více k tématu si přečtěte v úterním vydání týdeníku Region.