Ředitelka DDM Eva Müllerová sdělila, že původně počítali se Dnem otevřených dveří pro veřejnost. „Za současné epidemiologické situace otevřeme dům dětí s vedením města a všemi zainteresovanými pracovníky a odpoledne se uskuteční zahajovací schůzky ke kroužkům,“ uvedla Eva Müllerová s tím, že se určitě časem najde příležitost ukázat zrekonstruované zařízení veřejnosti.

V Domě dětí a mládeže jsou nyní po rekonstrukci sociální zařízení včetně sociálního zázemí pro imobilní osoby, rozšířená čekárna pro rodiče, nové interiérové dveře, rozvody vody, kanalizace, elektroinstalace a ústřední vytápění. Došlo i na výměnu radiátorů, nových obkladů, keramických dlažeb a PVC ve větší části budovy. Součástí jsou i nové stropní podhledy.

Zároveň byly vybrané učebny vybaveny novým nábytkem, hračkami a IT technikou. Vznikly nová modelářská dílna, učebna robotiky a kybernetiky, media klub, který je vybaven novými kamerami, s nimiž se budou děti učit natáčet a poté i stříhat videa, pracovat s mikrofonem, moderovat a tvořit filmy. Cena všech úprav se vyšplhala téměř k 12,5 milionu korun.