Všední čtvrteční odpoledne 22. listopadu trávil Mike Stefan se svým spolužákem Samuelem Čechem ve Frenštátě pod Radhoštěm na venkovním hřišti u domu s pečovatelskou službou. Najednou uviděli nedaleko od nich na zemi ležet starší paní s berlemi.

KLUCI VĚDĚLI, CO MAJÍ DELAT

Ani na vteřinu nezaváhali a okamžitě se vydali nemohoucí paní na pomoc. Jeden zavolal mobilní telefonem na linku první pomoci, druhý běžel a přivedl na pomoc dospělého.

„Kluci na svůj věk reagovali duchapřítomně, rychle, nebáli se a vše udělali správně. Pomoci druhému, podat ruku, když ji potřebujeme, není v dnešní době bohužel už tak běžnou záležitostí. Byl to od chlapců hrdinský čin, chtělo to kus osobní odvahy,“ těší třídní učitelku malých zachránců Miroslavou Zrubkovou s tím, že chlapci využili své znalosti, jak se správně zachovat v takové situaci a jak rychle reagovat.

„Zraněná žena se po několika hodinách vrátila z péče lékařů zpět do svého domova. Třída ocenila své spolužáky ohromným potleskem. Vedení základní školy zvažuje nominaci zachránců na Cenu Michala Velíška. Oba chlapci obdrží také pochvalu ředitele školy,“ dodala další skvělé zprávy Iva Vašendová, mluvčí frenštátské radnice, kam se vydají v pondělí 3. prosince oba hrdinové.

Starosta města Miroslav Halatin je zde pozval, aby jim oficiálně za jejich čin poděkoval. Zároveň škola zvažuje nominaci zachránců na Cenu Michala Velíška, která je udělována Nadací ADRA a TV Nova pravidelně od roku 2006 neprofesionálům, kteří se ocitli nečekaně v hraniční situaci a bez ohledu na následky pro ně samotné zachránili někomu zdraví nebo život.