VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dvacet pět policistů z Novojičínska odměněno za věrnost

Nový Jičín - Ocenění za věrnost policejním složkám se dostalo vúterý 23. září dvaceti pěti příslušníkům Policie ČR. Medaile převzali muži zákona ze všech koutů okresu Nový Jičín.

25.9.2008
SDÍLEJ:

Za věrnost byli oceněni příslušníci Policie České republiky okresního ředitelství v Novém Jičíně. Celkem bylo vyznamenáno dvacet pět mužů zákona.Foto: Deník/Adam Knesl

Aula okresního ředitelství Policie ČR v Novém Jičíně (OŘ PČR NJ) se v úterý „převlékla“ do slavnostního. Došlo zde k ocenění pracovníků policejního sboru, kteří svou délku služby mohou počítat na desítky. „Jsme tu dnes proto, abychom předali služební medaile udělené policií, prezidentem panem plukovníkem Oldřichem Martinů, za dobu trvání služebního poměru deset a dvacet let,“ přivítala všechny přítomné Pavla Škrňová z OŘ PČR NJ.

Předávaly se medaile za věrnost II. a III stupně. Ty si zaslouží policisté, jež „pomáhají a chrání“ po dobu deseti, respektive dvaceti let. Slavnostního předávání se ujal Vlastimil Bordovský, velitel Pořádkové a železniční policie OŘ PČR NJ, který hned na začátku vyzdvihl práci zdejších policistů: „Náš okres zaujímá první příčky ve výslednosti a i kvality odváděné práce. Přes všechny změny, ke kterým v poslední době dochází, se nám toto prvenství daří udržet,“ uvedl velitel Bordovský. Připomněl, že k poslednímu dni tohoto roku, čekají policejní složky výrazné organizační změny, neboť zaniknou okresní ředitelství policie. „Pevně věřím, že tyto změny zasáhnou naše pracovní a mezilidské vztahy jen okrajově a naše spolupráce při plnění úkolů bude i nadále na vysoké úrovni,“ poznamenal dále Bordovský.

Poté došlo na samotné ocenění policistů. Jako první se předávaly medaile Za věrnost II. stupně, kterou převzalo tento rok pět mužů zákona, jež jsou ve službách Policie ČR alespoň dvacet let. Následovalo ocenění Za věrnost III. stupně. Gratulace od velitele Vlastimila Bordovského se dočkalo dvacet uniformovaných mužů. Mezi nimi byl i Vítězslav Drexler z obvodního oddělení Odry, který se dočkal ocenění až po čtrnácti letech. „Jsem rád, že jsem u policie. Když jsem k ní šel, tak jsem si nepředstavoval, že se mi práce bude tak líbit a budu tak dlouho u ní pracovat.“ svěřil se Drexler.

Vlastimil Bordovský také nezapomněl připomenout všem svým kolegům hlavní poslání policistů. Možná tak reagoval na možnou stávku policejních složek, jež by se měla uskutečnit počátkem října. „ Přeji Vám spousty sil, elán a pozitivní myšlení, a i když každý z nás přispívá podle svých schopností a možností, našim cílem není jen vydělávání peněz, ale především velká touha za sebou něco zanechat,“ dodal na závět Bordovský.

Autor: Adam Knesl

25.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT