Vendula a Maddalena Tarabíkovy jsou z Lubiny, místní části Kopřivnice. Vendula Tarabíková se ocitla v porodním sále v pondělí 25. ledna a ve 22 hodin a 40 minut přivedla na svět malou Rozárku. Ta vážila 3,02 kilogramu a měřila 52 centimetrů. Uběhlo necelých dvanáct hodin, když ve stejném sále porodila Maddalena Tarabíková. Té se 26. ledna v 10 hodin a 30 minut narodil syn Jonášek. Vážil 3,50 kilogramu a měřil 51 centimetrů.

Martin Janík, který v novojičínské nemocnici působí jako tiskový mluvčí, uvedl, že dvojice sester - maminek pak strávila v porodnici novojičínské nemocnice neopakovatelných pět dnů se svými prvorozenými miminky.

Maddalena Tarbíková řekla, že ve stejné porodnici jako ony, rodila dvakrát teta sester. „Byla velmi spokojená, tak jsem dala na její doporučení. A jelikož bydlíme kousek, novojičínská porodnice byla jasná volba. Po přijetí do nemocnice se nás ujal šikovný tým a poskytli nám úžasnou péči včetně psychické opory během celého porodu. Rádi bychom vyzdvihli i ochotu, profesionalitu a laskavost všech zaměstnanců porodního a novorozeneckého oddělení, kde panovala velmi přátelská atmosféra, která zpříjemnila o to víc celý náš pobyt,“ uvedla Maddalena Tarabíková a doplnila, že v budoucnu se obě rády vrátí.

Dana Babeľová, staniční sestra novorozeneckého oddělení, sdělila, že se v tomto případě nejedná o úplně obvyklou událost. „Osobně si nevzpomínám, ani jsem neslyšela, že by byl v posledních letech u nás takový případ. Určitě se to nestává běžně a jsme moc rádi, že nám obě maminky daly svou důvěru.“ dodala Dana Babeľová.

„Porodnice Nemocnice Agel Nový Jičín provádí okolo 700 porodů ročně, což ji řadí atmosférou mezi porodnice s rodinným prostředím, a nabízí široké spektrum přidružených služeb. Mezi ně například patří Centrum pro diagnostiku vrozených vývojových vad v těhotenství,“ uzavřel Martin Janík.