Protože se jedná o kulaté výročí právě J. A. Komenského, rozhodlo se vedení Muzea Novojičínska uvést takzvanou Muzejní školu ve Fulneku, městě spjatém s tímto velikánem.

Co si pod názvem Muzejní škola představit a do čeho se mohou obyvatelé nejen Fulneku sami zapojit? Muzejní škola je ve své podstatě souhrnný název pro cyklus odborných vzdělávacích akcí. „Hlavním cílem plánované akce je seznámit veřejnost s širokou škálou odborné činnosti v muzeích. Odborníci z Muzea Novojičínska, z nichž mnozí mají i pedagogické zkušenosti na univerzitách, přiblíží, představí a garantují odbornou činnost této instituce,“ vysvětlila Věra Lošáková za Muzeum Novojičínska.

Znamená to tedy, že se ve městě Komenského, přesněji v kostele svatého Josefa, odehraje řada zajímavých besed a přednášek z oboru historie, archeologie, etnografie, tedy národopisu, hudební vědy, botaniky nebo také zoologie. K posledně jmenovanému oboru se vztahuje úplně první přednáška v rámci Muzejní školy Zvířata Novojičínska v zimě. Přednášejícím bude Michal Jakubec, zoolog Muzea Novojičínska. Zahájení projektu, včetně této zajímavé přednášky, se uskuteční ve čtvrtek 16. února od 17 hodin.

Muzejní škola bude pokračovat od února až do června tohoto roku. Co ale Muzeum Novojičínska připravilo mimo tento cyklus? „Atraktivní přednášky a výstavy budou pořádány během celého roku. Zajímavou přednáškou bude například ta k rodu Mehofferů ve Fulneku a která bude v druhé polovině roku,“ přiblížila ředitelka Muzea Novojičínska Sylva Dvořáčková.