Automaty na kávu či chlazené nápoje zná dnes už každý. Stroje rychlého občerstvení se staly součástí nádraží, nemocnic či škol. Novojičínská nemocnice nyní ale přišla s novinkou, jež pacientům také umožní se občerstvit, ovšem zcela zdravě.

Čerstvá šťáva

V pavilonu interních oborů byl nainstalován nápojový automat na čerstvý pomerančový džus, který stroj vymačká z pomerančů přímo před očima zákazníka. Džus je tedy vždy čerstvý a plný prospěšných látek, což má pozitivní vliv i na zdravotní stav člověka. Nový nápojový automat je určen pacientům, návštěvníkům i samotným zaměstnancům Nemocnice Nový Jičín.

„Nemocnice automat instalovala s cílem poskytnout možnost zdravějšího životního stylu v oblasti pitného režimu, zejména pak nabídnout vhodnější alternativu ke slazeným baleným nápojům běžně prodávaným v automatech," nechala se slyšet tisková mluvčí zdravotnického zařízení Radka Miloševská.

Hlavními výhodami nově instalovaného automatu je podle ní nejen čerstvost nápoje, ale zejména absence jakýchkoliv přidaných složek, ať už konzervantů, sladidel, nebo i vody. „Takzvaný fresh juice v prostorách nemocnice vzniká přímo za průhledným sklem automatu a je zcela přírodní, díky čemuž nabízí maximálně zdravou variantu nápoje," dodala Miloševská.

Kromě džusu čerstvý med

Příklon ke zdravějšímu životnímu stylu nemocnice potvrzuje také nedávné vybudování dvou včelích úlů v areálu objektu. Otcem myšlenky jejich vybudování byl vedoucí oddělení léčebné výživy Tomáš Staněk. Inspiroval se přitom v televizi. „Viděl jsem různé reportáže, že úly mají na letištích i na radnicích některých měst, kde chov funguje. Proč by tedy nemohl fungovat u nás?" uvedl s úsměvem vášnivý chovatel včel, s tím, že pořízení úlů, včetně dvou včelstev, vyšlo nemocnici na zhruba 10 tisíc.

Komu tak bude intenzivněji bzučet v uších, když se bude procházet mezi jednotlivými nemocničními pavilony, nemusí se hned objednávat na oddělení otorinolaryngologie (ORL). Bude se jednat o nemocniční včely, jejichž úly jsou oplocené a bezpečně umístěné v odlehlé části areálu nemocnice, a tak se pacienti ani návštěvníci nemusí obávat žihadla nebo útoku rojem.

První med?

Oplocení úlů je v areálu dál než doporučených rizikových pět metrů, po kterých se včely rozptýlí.

„Nikdo nemá šanci se k nim dostat. Riziko žihadla je v našem areálu úplně stejné jako kdekoliv jinde v otevřených prostorech, například v parku," uvedl Tomáš Staněk.

A kdy bude první med? Záleží na tom, zda včelstva bez úhony přečkala zimu. Pokud ano, v červnu by mohl vedoucí oddělení léčebné výživy sklidit první várku. Průměrná sklizeň z jednoho včelstva se pohybuje okolo třiceti kilogramů medu. V novojičínské nemocnici by tak mohli získat okolo šedesáti kilogramů.

„Jak s medem naložíme, pokud se nám skutečně podaří nějaký sklidit, právě zvažujeme. Pokud to bude možné, rádi bychom jej nabídli pacientům. Například jej můžeme ušlehat s máslem a podat jako „medomáslí", které si pacienti rozetřou ke snídani na pečivo místo kupovaného syntetického medu z obchodu, případně med nabídneme k prodeji. Vše ukáže až čas. Doufáme však, že budeme úspěšní," věří Tomáš Staněk a dodává, že přírodní med je podstatně zdravější, obsahuje více živin a je chutnější než syntetický.