Ten ulétl svému chovateli, přičemž během svého výletu na svobodě si udělal zastávku právě na zahradě osmašedesátiletého muže, který se shodou okolností věnuje chovu ptactva. Není proto divu, že se nálezce okamžitě pustil do záchrany zatoulaného ptáka.

„Muž připravil do misky potřebné krmivo a tuto misku umístil poblíž stromu, na kterém papoušek seděl. Jelikož papouškovi druhu žako nejspíše během jeho pobytu na svobodě vyhládlo, netrvalo dlouho, slétl k misce a začal z ní zobat. Obětavý nálezce využil daného okamžiku a pokoušel se papouška odchytit. Ten se však polekal a opět vzlétl na strom,“ popsala záchrannou akci Darina Knižátková, tisková mluvčí novojičínské policie.

První neúspěšný pokus odchytit papouška však muže neodradil. A jakmile přemýšlel nad tím, jak exotického ptáka polapit, přistál mu náhle sám od sebe na rameni.

„Ve chvíli, kdy byl papoušek odchycen, zjistil jeho zachránce, že má na sobě evidenční kód a začal prostřednictvím sociální sítě hledat jeho majitele. Tento pokus však byl neúspěšný, a tak se svědomitý nálezce obrátil na policii,“ doplnila ke kurióznímu nálezu Darina Knižátková.

Ve chvíli, kdy policisté řešili, kde nalezeného papouška umístit, a jak vypátrat jeho majitele, obrátil se na ně muž s tím, že ztratil svého opeřeného miláčka.

„Vše tak mělo šťastný konec, a papoušek žako šedý, poddruh kongo, jménem Kuba v hodnotě patnácti tisíc korun putoval zpět ke svému majiteli a své ptačí družce Báře,“ uzavřela netradiční případ posledních dnů policejní mluvčí.