„Téma večera jsme i tentokrát přizpůsobili vystupujícímu. Bude to pražská industriální skupina Kaspar von Urbach,“ prozradil kavárník Karel Kanár. Kapelu podle jeho slov doprovází pověst zjevení na české industriální scéně. „Tato hudba skutečně každému nesedne, ale věříme, že se v okolí najde dost jejích vyznavačů, kteří se i patřičně namaskují,“ dodal Kanár.

Očekávání intenzivního a nezvyklého vystoupení podpoří i slova z recenze na ještě čerstvou nahrávku zmíněné kapely uveřejněné na serveru Diycore.net. Ten se věnuje převážně nezávislé hudební scéně a různým projevům alternativní kultury. „Kaspar von Urbach, jedna z nejzajímavějších formací, které jsem spatřil minulý rok. Úkaz,“ svěřil se redaktor serveru zvaný Horovic, a hned pokračoval: „Zážitek, po kterém přehodnocujete pohled na věc, otřesné. Prvorozená, rituální a všeplatná záležitost. Tady už neplatí žádné líbí-nelíbí.“

Pravidelné tématické večery s maskami se na Staré poště konají přibližně jednou za čtvrt roku. „Už jsme zkoušeli večery na téma kosmos, gay/lesbian, bufet nebo tramp. Nyní se dostalo i na fetiš,“ řekl produkční Pavel Kanál. Narozdíl od bývalých Tanečních sprch se současné maskovací party mohou pochlubit živou hudbou a volným vstupem.

Party na Staré poště v Novém Jičíně začne v pátek 6. března v osm hodin večer. (mer)