„Mladí závodníci pojedou krátký okruh v blízkosti areálu HEIpark, dospělí se projedou 32 km nádhernou krajinou Oderských vrchů,“ sdělil organizátor Jiří Šindler s tím, že pro nejlepší borce jsou připravené lákavé ceny.

Ve stejnou dobu zde pojede i Moravská liga ve four crossu, což je jedna z nejnovějších cyklistických disciplín. Špičková a divácky atraktivní trať vede pouze z kopce, nechybí klopené zatáčky a skoky.

„Závody ve four crossu jsou ještě rychlejší a nebezpečnější než na BMX. Vedle sebe jedou čtyři jezdci a využívají vlastností terénu, aby získali před soupeři náskok,“ láká na adrenalinové klání Šindler.

Nejrůznějšími soutěžemi, jako například válení sudu piva do kopce či běhu na chůdách, se budou bavit sami návštěvníci. Od sedmnácté hodiny zpříjemní sportovní den kulturní zážitky v podobě vystoupeni ostravské kapely 333 a o hodinu později na pódium vběhne finalista ČeskoSlovenské Superstar Miro Šmajda.

„Nedělní den v HEIparku Tošovice bude patřit Českému poháru ve four crossu, během kterého čekají diváky ostré souboje a parádní výkony předních českých jezdců, při nichž se bude místy zatajovat dech,“ dodal Jiří Šindler.