Samotné finále soutěže Česká Miss Matušová údajně příliš neprožívá. „Buď to vyjde nebo nevyjde,“ usmívá se jedenadvacetiletá Lucie, kterou do soutěže přihlásila její teta z nedaleké obce Sedlnice. „Teta poslala přihlášku do soutěže s mým souhlasem. Předfinálová kola mi dala určité zkušenosti v podobě vyjadřování a mluvy. Jelikož dělám přehlídky, tak příliš velkou trémou netrpím,“ prozradila sympatická tmavovláska, která měří 170 centimetrů a váží 57 kilogramů. Kromě rodiny a přítele jí fandí také v práci. „Pracuji jako obchodní zástupkyně v jedné stavební novojičínské firmě, spolupracovníci mě v soutěži podporují,“ doplnila Matušová, jejíž zálibou je hudba a tanec. „Ještě před dvěma roky jsem navštěvovala taneční kroužek bývalého domu dětí a mládeže v Novém Jičíně. Nyní chodím do aerobiku, v létě jezdím na kole a v zimě ráda lyžuji,“ prozradila recept na udržení štíhlé postavy. „Jím téměř vše. Jsem však typ, který se musí v jídle hlídat. Snažím se nepřecpávat a rozhodně nejsem vegetarián,“ dodala mladá žena, jejíž míry jsou 90-66-95 centimetrů.

Lucie má také své neřesti. „Zbožňuji čokoládu. Jakoukoliv. Taky mi nevadí dlouhý spánek. Nerada čtu. Více ocením dobrou muziku a pohyb,“ prozradila na sebe Matušová, která by se v budoucnu ráda věnovala svému vystudovanému oboru, a tím je stavebnictví. Ve volné disciplíně soutěže si Lucie zvolí určitě tanec, zvažuje charleston.

Mladá kráska stráví nadcházející vánoční svátky v rodinném kruhu se svým přítelem. „Těším se na ten klid a pohodu, protože jsem nyní hodně jezdila do Prahy,“ doplnila s tím, že na štědrovečerním stole určitě nebude chybět smažený kapr a bramborový sálat. „Akorát místo rybí polévky si dám hrachovku,“ dodala. Vstup do nového roku Lucie stráví na horách v kruhu přátel. „Pak mě čeká celý leden příprava na finále soutěže včetně čtrnáctidenního soustředění v exotickém Thajsku,“ uzavřela kráska. Samotné finále mohou diváci sledovat na televizních obrazovkách 2. února.