VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město chtělo Flüssovu továrnu, stát ji chce dát do dražby

Příbor - O objekty a pozemky vareálu Flüssovy továrny, které jsou vmajetku státu, požádala před časem radnice vPříboře. Zastupitelé se totiž zabývali myšlenkou objekty zrenovovat a za pomocí dotací předělat bývalou továrnu na byty.

24.1.2008
SDÍLEJ:

Město chtělo Flüssovu továrnu, stát ji chce dát do dražby.Foto: DENÍK/Pavel Karban

„K podání žádosti nás vedou důvody veřejného zájmu, jako je uspokojení potřeb bydlení, zamezit budoucímu využití areálu, který se nachází na hranici městské památkové rezervace, nevhodnou zástavbou, která by měla negativní dopad na život vcentru města a zabránit nevhodnému napojení areálu na dopravu ve městě,“ napsali představitelé Příbora státu.

Areál, který Příbor chtěl převést do majetku se skládá ze tří hal, dalšího nepodsklepeného objektu a okolních pozemků. Jenže stanovisko Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který se o areál stará, bylo zamítavé. „Příbor požádal o bezúplatný převod tohoto areálu do majetku města, avšak nebyly splněny podmínky pro přímý prodej vybrané osobě, ani pro bezúplatný převod,“ poukázal Karol Siwek, ředitel územního pracoviště ÚZSVM vOstravě. Ztohoto důvodu má být vletošním roce vyhlášen záměr prodeje areálu, a to formou výběrového řízení. „Do něj se může město Příbor přihlásit,“ dodal.

To si je starosta Milan Strakoš vědom. „Nepředpokládám, že bude hodně zájemců, už jen zdůvodu splnění podmínek a toho, že se areál nachází na hranici městské památkové rezervace a do plánů budou určitě zasahovat památkáři,“ naznačil. Město by prý za určitých podmínek mohlo prázdnou Flüssovu továrnu, která stojí nedaleko rodného domu Sigmunda Freuda, i koupit. „Jsou tady regionální operační programy na takzvané brownfields, což jsou opuštěné průmyslové areály. Znich bychom mohli čerpat peníze i na odkoupení od státu,“ poznamenal Strakoš.

24.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT