Jak uvádí ve své zprávě policie, informace se k policistům dostala dřívě, než mohlo ke střetu dojít. "Policisté operativní cestou zjistili informace o možném dalším plánovaném střetu fotbalových fanoušků v lokalitě blízké polských hranic na území naší republiky. Informaci kolegové začali dále ověřovat a situaci monitorovat, kdy se zjištěné stalo skutečností," uvádí v tiskové zprávě k případu mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Odbory v Hyudnai se bojí hromadného propouštění, 20. 11. 2023.
Hyundai: Baterie místo převodovek, budou výpovědi, odbory se obávají dalších

 

"Tentokráte si fanoušci vybrali lokalitu Heřmanic u Oder v okrese Nový Jičín, kde se na polních cestách kolem pondělního poledne začala sjíždět zejména dodávková vozidla, ve kterých se nacházelo přes pět desítek osob, všechno muži," řekla dále mluvčí policie

Zasahovalo několik útvarů policie

Na místo byly vyslány policejní hlídky, ale také zásahová jednotka, speciální pořádková jednotka, kynologové, cizinecká policie a kriminalisté zabývající se problematikou extremismu.

"Díky rychlé reakci policistů ke střetu osob nedošlo. Přítomní cizinci však u sebe měli prvky oblečení, které nasvědčovaly, že se připravují na fyzický střet. Potvrdilo se, že se jedná o fanoušky jednoho konkrétního fotbalového klubu ze sousedního státu, kteří očekávali fanoušky dalšího klubu ze zahraničí," pokračuje mluvčí. 

Mistrovství České republiky v pasení ovcí tradičním stylem v Libhošti, 18. listopadu 2023.
OBRAZEM: Jak zvládnout stádo ovci? Mistři na Novojičínsku ukázali, jak na to

Policisté zkontrolovali pětapadesát osob, u kterých provedli bezpečnostní prohlídky.

"Na osobní svobodě jsme omezili 17 osob, které byly eskortovány a předvedeny na policejní služebnu za účelem zjištění totožnosti. Za přestupkové jednání v souvislosti s neprokázáním totožnosti jim byly uloženy pořádkové pokuty a následně byli cizinci propuštěni na svobodu," dodala mluvčí policie.