Město Fulnek přiděluje spolku Fotbal Fulnek každoročně dotaci z městského rozpočtu na provoz. Loni to bylo 570 tisíc korun, letos se jedná o stejnou částku. Zastupitelé ale již v programu zasedání měli napsáno v usnesení, že Zastupitelstvo města Fulnek rozhodlo o neposkytnutí dotace do doby vyřešení volby nového spolku.

Starosta Fulneku Petr Ertelt, jenž k projednání tento bod předkládal, uvedl, že zástupci města tuto záležitost projednali s předsedou i s některými členy spolku Fotbal Fulnek.

„Doporučujeme zatím, neposkytnout dotaci Fotbalu Funek z důvodu nevyjasněných vztahů ve vedení spolku. Už v září proběhla valná hromada, kde se mohlo navolit nové vedení. Někteří z nás vědí, že došlo k trestné činnosti jednoho člověka ve vedení tohoto spolku a myslím si, že město nemá jako řádný hospodář šanci tyto peníze zatím Fotbalu Fulnek poskytnout,“ vysvětlil starosta Fulneku a dodal, že v rozpočtu města jsou peníze rezervovány, a pokud si Fotbal Fulnek vyřeší svoje problémy, tak mu v průběhu roku město nějaké peníze poskytne.

Starosta poté vyzval zastupitele k případné diskuzi, do té se ale nikdo nepřihlásil. Z třinácti přítomných zastupitelů jedenáct souhlasilo s neposkytnutím dotace, dva zastupitelé se zdrželi.

Zmíněný člen vedení je místopředsedou spolku. Kdysi působil ve fulneckém fotbalovém týmu, jako kapitán na postu obránce. To bylo v době, než mužstvo jeho nový majitel vytáhl až do II. fotbalové ligy.

Muž má za sebou první jednání u Krajského soudu v Ostravě. Státní zástupkyně mu klade za vinu, že jako hlavní ekonom jedné ze společností ve Fulneku od roku 2012 rafinovaným způsobem vyvedl z firmy téměř 300 milionů korun. „Peníze použil na úhradu svých úvěrů, zejména však na sázení,“ sdělila státní zástupkyně.

Ta žádala devítiletý trest, po dohodě s obhájcem obžalovaného, který se k činu doznal, souhlasila s osmiletým trestem ve věznici s ostrahou. Obžalovaný muž je připraven učinit takzvané prohlášení viny, aby mohla být uzavřena dohoda o vině a trestu. Jednání ale bylo odročeno, aby si strany vyjasnily postoje ve věci náhrady škody.