Bylo asi deset minut po čtvrteční půlnoci, když operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZSMSK) obdrželo informaci, že v Tísku hoří objekt na fotbalovém hřišti.

„Hořel dvoupodlažní objekt s šatnami a dřevěnou terasou," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela a doplnil, že se jednalo o budovu složenou z unimobuněk o půdorysu 13 krát 10 metrů a terasu o rozměrech 10 krát 10 metrů.

„Na místo vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice v Bílovci a společně s ní i pět jednotek sboru dobrovolných hasičů, z Tísku, Slatiny, Bílovce, Studénky a Fulneku celkem sedm vozidel," pokračoval Petr Kůdela.

Hasiči bojovali s ohněm přes hodinu

„Už při příjezdu hasičů hořely šatny silným plamenem. Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba za hodinu a čtvrt, dohašování skrytých ohnisek, spojené s kontrolou požářiště, zabralo, především místním hasičům z Tísku, několik dalších hodin. Dohašovali až do pátečního rána," poznamenal Petr Kůdela s tím, že požár se obešel bez zranění. Výše škody je předběžně odhadována na téměř jeden milion korun.

Boj hasičů s plameny na hřišti FK Tísek trval déle než hodinu.

Předseda fotbalového klubu Tísek David Nykš byl pohledem na spáleniště zdrcen.

„Bylo tam všechno míče, sítě, kopačky, zdravotnické potřeby. Asi před čtrnácti dny jsme tam dávali počítačové vybavení a wifi. Jsme úplně bez ničeho. Tady jsme skončili s hraním na dlouho," povzdechl si David Nykš.

Podle něj je zřejmé, že se celý objekt bude muset strhnout. „Pak budeme řešit, co dál. Sezonu dohrajeme v Lubojatech, nebo v Bílovci už se ty kluby nabídly," poznamenal David Nykš.

Starosta Tísku Radomír Tichý už ráno zajišťoval demolici objektu.

„Firma OZO nám přistavěla kontejnery, bude se to muset celé zlikvidovat. Obec fotbalistům určitě pomůže, určitě je nenecháme tak. Ale mluvit o tom, jakým to bude způsobem, je předčasné," sdělil starosta Tísku.

Předseda oddílu Nykš nastínil, že by možná pomohla sbírka. „Dohledávají se dokumenty, jestli to bylo pojištěné, ale kdo ví, je to stará budova. Akorát jsme tam měli nové šatny asi za sto dvacet tisíc korun. No, je to katastrofa…," dodal David Nykš.