Kunínský sportovní areál je dnes k nepoznání od toho, který stál nedaleko zámku před více než rokem. Nové objekty, nová tráva, plac s lavičkami. Plno pracovníků finišuje. „Musela se dělat kompletní rekonstrukce. Kabiny byly poničené, sklady zbořené, trávník zničený,“ naznačila starostka Kunína Dagmar Novosadová. Rekonstrukcí sice vzniká prakticky nové zázemí pro sportovce, ale jak uvedla kunínská starostka, v areálu se konají i různé akce obce a hlavně místních spolků. „Bývají tam třeba diskotéky a zábavy,“ dodala.

Na obnovu poničeného areálu získala obec dotaci z ministerstva pro místní rozvoj. Na šatny a další objekty padlo osmnáct milionů korun, trávník stál téměř dva a půl milionu korun. „Hřiště zatím fotbalisté nebudou moci využívat kvůli trávníku, šatny už ale využívat budou, protože v areálu se nachází také tréninkové škvárové hřiště.

Zatímco obec se postarala o obnovu nemovitostí, tělovýchovná jednota musí doplnit vybavení, které voda buď odnesla nebo totálně zničila. Sekretář TJ Kunín Josef Rivec uvedl, že je ještě čeká hodně práce. „V místnostech bylo obložení, v každé kabině bylo vybavení, jako sedačky, věšáky. Musí se to vybavit nějakými pračkami, ledničkami. Byl tam také bar pult, stoly, židle…“ vypočetl Rivec.

Navíc se musí dovybavit hřiště. „Nejsou branky, zábrany, přístřešek pro střídačky, ještě chceme zastřešit i část pro diváky. V podstatě potřebujeme veškeré vybavení pro fotbal – sítě, dresy, praporky, kompresor. Je to takových sedm desítek položek,“ pokračoval Rivec.

Také při obnově vybavení TJ dotaci využije. Cesta k ní ale nebyla vůbec jednoduchá. „Loni mezi říjnem a listopadem nás navštívil zástupce UEFA, který prý konstatoval, že takovou spoušť neviděl, a řekl, že se budou snažit vyřídit nějaké peníze. Podpořil to krajský i ústřední fotbalový svaz. V dubnu jsme se dozvěděli, že nějaké finance získáme a nastala etapa papírování,“ přiblížil proces Rivec. Peníze nakonec dostali po více než roce od povodní. „Nebylo to na pokrytí všeho, ale alespoň na něco. Ani jsme si nemysleli, kolik to bude stát peněz. Přístřešek na přikrytí diváků vyjde asi na tři sta tisíc korun. U branek je cena výroby téměř pětadvacet tisíc, a kde je síť a osazení.

Jisté je, že zatím si kunínští fotbalisté na svém hřišti nezahrají. „Podzim odehrají mládežníci na umělce v Novém Jičíně a muži Kunína na hřišti v Suchdole nad Odrou. Uvidíme, jak to bude s trávníkem. Na jaře už by se tam mohlo hrát,“ uzavřel Rivec.