„Vejde se tam zhruba šest set lidí za den, což je ale výjimečný počet. Takto jsme loni kapacitu naplnili jen třikrát, kdy byla návštěvnost opravdu obrovská,“ říká Dalibor Šimečka, starosta Trnávky, kde mají koupaliště už padesát let. Vybudovali ho sousedé v takzvané „akci Z“, a to východně od obce takřka přes kopec od Brušperka.

„Chodí se k nám koupat lidé z Ostravy i z Frýdku-Místku,“ poznamenává starosta. Obecní koupaliště má v sezoně otevřeno během pracovních dnů od desíti dopoledne a o víkendech od devíti hodin ráno. Zavírá v sedm hodin večer. Nejinak by tomu mělo být i od poloviny června, kdy ho Trnávka plánuje otevřít.

Radovan Tellner přezdívaný Hugo potěšil doma v Bílovci svými silovými výkony, 21. 5. 2024.
Kamioňák z Bílovce je českým i evropským „silovým“ mistrem

„Samozřejmě záleží na tom, jestli seženeme personál. Týká se to provozního i plavčíků. Důležité je sluníčko,“ zdůrazňuje starosta. O tom, jaké budou na plovárně ceny, spekulovat nechce, ty se odvinou od nákladů na vodu a chemické přípravky k jejímu ošetřování. Upravovat se zřejmě budou ceny v kiosku, který má soukromý nájemce. Loni stálo například pivo 40 korun, třetinka coly 35 a pomerančového džusu 45 korun. Vstupné je rozděleno na ranní, odpolední, celodenní a večerní – večer přicházejí zejména místní, kteří se chtějí osvěžit po práci.

Štramberský Jasoň a Jasoň45.
OBRAZEM: Tradiční pochod do Štramberka se rozrostl o běžecký závod přes Lysou

Už nyní je daný termín oblíbené recesistické akce Trnavský žbluňk, kdy se přejíždí bazén v kolečkách po kládě nebo plave s pneumatikami. Uskuteční se v sobotu 17. srpna od 14 hodin.

Zajímavostí je, že při stavbě koupaliště v Trnávce byl objeven bludný balvan, který je dnes jeho součástí. „Betonová vana, která pochází z roku 1974, má svoje neduhy, takže se ji snažíme udržovat. Co se týká kvality vody, tak si myslím, že je na dobré úrovni, protože jsme pořídili nové technologie,“ dodává starosta Trnávky.