Dotazy na to, zda letos bude frenštátské kluziště v provozu, se začaly objevovat na sociálních sítích. Tam také osvětlil situaci starosta Frenštátu pod Radhoštěm Jan Rejman.

„U kluziště došlo k situaci, kdy musíme řešit zanedbaný problém z minulosti, kterým je technologicky špatně vyřešený podklad ledové plochy, který se projevuje zvlněním podkladu pro ledovou plochu,“ uvedl Jan Rejman s tím, že záruka na dílo končí v v prosinci letošního roku. Aby se město vyhnulo nákladné opravě ve výši okolo čtyř milionů korun v příštím roce, neakceptovalo převzetí reklamovaného díla a s dodavatelem zahájí opětovné jednání s požadavkem odstranění reklamované závady.

Zlínští celníci zajistili v Poličné kompletní výrobní zařízení pro výrobu nelegálního lihu, listopad 2022
Černou pálenici na Valašsku "vyhmátli" celníci

V úterý 29. listopadu bylo kluziště bez mantinelů a na ploše byly vidět pouze chladící rozvody, ve středu 30. listopadu se už ale plocha nacházela pod zamrzající vodou a minimálně dva pracovníci se pečlivě starali o to, aby kluziště pokryl solidní led.

Kluziště pojede i přes problém

Frenštátský starosta redakci Deníku na dotaz sdělil, že se rozhodli kluziště zprovoznit i přes problém, který tam je. „Řešíme tam reklamaci, která nebyla odstraněná. Jedná se o opakovanou závadu podkladu. Projednali jsme s externí právní firmou, jak postupovat dál, a zvolili jsme postup, který nám umožní kluziště zaledovat a během příštích asi dvou měsíců budeme vědět bližší informace,“ řekl Jan Rejman a upřesnil, že nejpozději 9. prosince by mohl být zahájen provoz.