Hned v úvodu projednávaného bodu uvedla starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová, že navýšení počtu strážníků o jednoho je výsledkem zhodnocení ročního období. „Snažili jsme se nastavit pravidla a vyhodnotit stav. Přistoupíme k navýšení stavu strážníků, i když nedojde k navýšení prostředků na jejich provoz," uvedla starostka Frenštátu pod Radhoštěm, na což překvapeně reagoval vedoucí finančního výboru Vladimír Kuchyňka. „Při příplatcích za soboty a neděle dojdete ke stejnému čerpání mezd?" tázal se.
S vysvětlením přišel ředitel frenštátské městské policie Ondřej Matějek. „Částka by zůstala stejná, ale došlo by ke snížení tohoto příplatku, a to ze dvou tisíc na jeden tisíc korun," řekl Ondřej Matějek.
Zastupiteli Pavlu Orlíkovi se hlavně nelíbila průměrná mzda strážníka ve Frenštátě ve srovnání s průměrnou mzdou strážníků ve stejně velkých městech.
„I kdybyste snížili osobní příplatek o tisíc korun, tak ta průměrná mzda bude jinde o dva až tři tisíce korun nižší…," naznačoval Pavel Orlík při pohledu na tabulku. Tam například stálo, že průměrný plat čtrnácti strážníků v Boskovicích je 24 286 korun, v Moravské Třebové, kde je deset strážníků, jako ve Frenštátě pod Radhoštěm, je průměrný plat 23 958 korun. Ve městě pod Radhoštěm to je 27 867 korun.
Ředitel MP Matějek argumentoval tím, že tak vysoký průměr způsobují přesčasové hodiny. „Za každou přesčasovou hodinu je zaplaceno pětadvacet procent navíc, takže přesčasové hodiny každé tři měsíce zvyšují průměr. Dochází ke spirále, která průměrnou mzdu stále navyšuje," vysvětloval Ondřej Matějek, s tím, že netuší, jaký mají v jiných městech systém. „Tady máme v současné době kvůli kamerovému systému nepřetržitý provoz a dva strážníky v terénu. Když ten příplatek s přijetím strážníka klesne, klesne i průměr," doplnil Ondřej Matějek.
Polemiku uzavřel Vladimír Kuchyňka, jenž považoval právě skutečnost, že se při přijetí dalšího strážníka celková částka na mzdy nezvýší, za podstatnou. Poté zastupitelé návrh schválili.