Dvoudenní akce, která návštěvníkům nabídne bohatý program plný zajímavých přednášek a besed z našich i cizích expedic, odstartuje už dnes v 18 hodin ve frenštátském kině snímkem Dobrák od kosti. Ten přiblíží příběh dvou koloběžkářů, kteří se rozhodli přejet celé Slovensko a Česko a tím udělat osvětu v rámci dárcovství kostní dřeně.

Poté bude na programu komponovaný pořad Jiřího Kráčalíka s názvem Magický Tian Shan a ve 21 hodin ho vystřídá dokumentární film Choose your wave.

„Dokument představuje největší a nejznámější osobnosti českého surfingu, zavede nás do všech možných exotických koutů světa,“ nastínili část programu pořadatelé.Zítra se mohou návštěvníci kina nejprve těšit na besedu Marka Hýži Zapomenuté výpravy, šedesát příběhů o českém cestovatelském srdci a dále na povídání Zdeňka Gaťka, který přiblíží krásy části Kavkazu.

Od 13.30 hodin bude program patřit Svati Božákovi, jenž jako první Čech loni už podruhé úspěšně dokončil jeden z nejnáročnějších cyklistických závodů světa Race Across America. Následovat bude beseda s filmy Pořád si plním svůj sen mistra světa v biketrialu Petra Krause.

Vyvrcholením Srazu cestovatelů bude v sobotu tradiční Horobál s bohatým programem, který se od 19 hodin uskuteční v domě kultury. K tanci a poslechu bude hrát skupina Sagar a také cimbálová muzika, připravena bude rovněž bohatá tombola, fotokoutek a chybět nebudou ani biketrialová exhibice Petra Krause či Electro boogie Hybrids crew.

Ještě před plesem však bude ve Výstavní síni Albína Poláška zahájena výstava fotografií Race Across America 2017 Svati Božáka. Ta zde potrvá až do 3. března.