Nyní to vypadá, že záležitost, za kterou bojuje a která může výrazně přispět k bezpečnosti chodců – chodník podél hlavního tahu na Rožnov pod Radhoštěm mezi restauracemi Siberie a U Bačů – by mohla konečně dospět do vítězného finále.

Vždycky, když se Leona Juřicová frenštátského zastupitelstva ptala, v jakém stavu příprava stavby chodníku je, slyšela nějaké „ale“. Pokaždé stavbě něco bránilo, v poslední době to byl nesouhlas jednoho z majitelů pozemků, který stál v cestě stavební povolení. Věc nakonec řešilo až Ministerstvo dopravy, kam se dostala, když námitku vlastníka pozemku zamítl Moravskoslezský kraj a on se odvolal.

Pískové sochy na Pustevnách.
OBRAZEM: Sochy z písku opět zdobí beskydské Pustevny. Podívejte se na tu krásu

Na zatím posledním zasedání zastupitelstva mohl starosta Frenštátu pod Radhoštěm Miroslav Halatin říci Leoně Juřicové konečně příznivější zprávu. „Komunikoval jsem s Ministerstvem dopravy, se Státním fondem dopravní infrastruktury (SFDI), s Moravskoslezským krajem, se všemi. Podařilo se mi doplnit dokumenty, zejména rozhodnutí Moravskoslezského kraje a našeho stavebního úřadu, takže jsou legislativně platné. Tím pádem tyto věci byly dodané k žádosti o dotaci na chodník,“ konstatoval Miroslav Halatin.

Posléze zasedala hodnotící komise SFDI, která všechny zpracované žádosti, včetně té frenštátské, předala k odsouhlasení výboru SFDI, který má rozhodující pravomoc při schvalování. Do konce července by tak Frenštátští měli vědět, zda dotaci na chodník získají.

Volby, ilustrační foto.
Anketa Deníku: Co rozhodne podzimní volby na Novojičínsku?

Leona Juřicová starostovu informaci nazvala první vlaštovkou po třiatřiceti letech. "Budeme věřit, že se konečně blýsklo na lepší časy, a že se po tom chodníku co nejdříve projdeme a nebudeme se bát jít na autobus, nebo jen tak na procházku,“ poznamenala k tomu Leona Juřicová.

Starosta Halatin upozornil, že město musí nejprve vypsat výběrové řízení. Pokud bude předpokládaná cena vyšší, než je plánováno v rozpočtu, bude muset zastupitelstvo odsouhlasit navýšení. „S realizací se dá počítat na jaře příštího roku,“ uzavřel Miroslav Halatin.