Dotaci ve výši 1,615 milionu korun obdržel Frenštát pod Radhoštěm z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón Ministerstva kultury ČR.

„Finanční prostředky budou využity na obnovu atria a zbývajících částí fasády historické budovy radnice. Část peněz bude poskytnuta vlastníkům dvou měšťanských domů na náměstí Míru k opravě těchto domů, které jsou součástí městské památkové zóny ve Frenštátě pod Radhoštěm,“ sdělila Iva Vašendová, tisková mluvčí města Frenštát pod Radhoštěm a dodala, že veškeré práce jsou prováděny pod přímým dohledem pracovníků Národního památkového ústavu v Ostravě.

„Právě probíhající obnovu fasády ze dvora a uliční fasády budovy radnice, které by měly být dokončeny do konce září letošního roku, provádí společnost, která již realizovala obnovu čelní strany fasády směrem na náměstí Míru,“ uvedl Jiří Skála, referent dotačních projektů z odboru investic a rozvoje Městského úřadu Frenštát pod Radhoštěm, a upřesnil, že celkové náklady na obnovu této části fasády by měly dosáhnout výše 4,5 milionu korun.

Podpory se dočkali rovněž vlastníci měšťanských domů na náměstí Míru.

„Konkrétně se bude jednat v případě měšťanského domu číslo popisné třicet o obnovu fasády směrem k náměstí, repasi okenních křídel, obnovu výkladů a průchodu domu. Na domě číslo popisné čtyřiatřicet bude provedena obnova střešní krytiny za novou hliníkovou barvenou falcovanou střechu,“ doplnil Jiří Skála.

Z dotace z ministerstva kultury půjde na práce na budově radnice 1,268 milionu korun, na dům č. p. 30 dělá dotace 257 tisíc korun, k tomu přidá 53 tisíc korun město a majitel domu č. p. 34 dostane 89 tisíc korun z z ministerstva a dalších 18 tisíc korun od města.