Už devatenáctý ročník mezinárodní soutěže ve vaření guláše přivítá tuto sobotu frenštátský areál na Liščím mlýně. Na příchozí čekají voňavé guláše, speciality na grilu, chlazené pivo nebo míchané nápoje. Rok co rok tam ti nejšikovnější kuchaři nejen z Moravy předvádí svůj kulinářský um v přípravě nejmasovějšího z jídel. Přísná porota pak z jejich tvorby vybere to nejlepší – co do chuti, originality i pečlivosti přípravy.

Také letos je připraven takříkajíc hudební podklad. Tuto sobotu se milovníkům guláše předvede hned několik výtečných kapel, které dodají celé akci ještě pohotovější atmosféru. Velmi příjemná bude například stejně jako loni návštěva meziříčské kapely Blues Street Band. Sestava se utvořila ve Valašském Meziříčí asi před pěti lety. V tomto období se sešli Aleš Kotala a Roman Štěrba. Slovo dalo slovo a tito dva veteráni začali dráždit španělky v bluesových rifech a popěvcích. „Hudba a muzika tvořená naší skupinou Joe Bar Blues Street, kapelou, či chcete-li bandem se zaměřuje převážně na vlastní tvorbu pro řady příznivců Blues, Blues Rock. Samozřejmě nezapomínáme i na Rock and Roll a samotný Rock vůbec," připomínají muzikanti na svých webových stránkách. Kapela nechyběla například na kompilačním CD toho nejlepšího z uznávané meziříčské hudební produkce Valmez 2009. Kromě nich se ale představí také například Mother´s support nebo Bílá vdova. Na své si ale tradičně přijdou i děti. Pro ně je připraveno hřiště, skákací hrad a další atrakce, vození na koni nebo bazén. K dispozici bude ale také celá řada dalších atrakcí v rámci doprovodného programu.

Z větší vzdálenosti slavností od centra města nemusí mít prý lidé strach. „Zavedeme kyvadlovou dopravu, která bude probíhat mezi 11. a 19. hodinou mezi Liščím mlýnem a zastávkami Dolní, Sídliště, U škol a U nádraží,“ slibují ve své oficiální pozvánce organizátoři Gulášových slavností.
Gulášové slavnosti se konají ve frenštátském Liščím mlýně v areálu chatové osady v sobotu 30. července od půl desáté dopoledne.