Předpokládané náklady na rekonstrukci sprch dosáhnou výše půl milionu korun. Město uspělo při získání finančních prostředků a získalo na projekt Rozvoj infrastruktury Autokempu Frenštát pod Radhoštěm 2021 dotaci od Moravskoslezského kraje do maximální výše 350 tisíc korun. Cílem rekonstrukce je celková modernizace a zatraktivnění služeb sauny pro občany města i návštěvníky Autokempu.

„V rámci tohoto projektu budou rekonstruovány všechny vnitřní rozvody, elektroinstalace nové baterie apod. Vyměníme dlažbu, obklady a umístíme nové skříňky a věšáky. Součástí rekonstrukce jsou také vnitřní stavební úpravy prostor, např. změna dispozice prostoru sauny, tak, aby odpovídaly budoucímu novému modernímu provozu,“ uvedla Markéta Křístková, referentka odboru investic a rozvoje MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.

Cílem rekonstrukce sprch v budově městské sauny je nejen zvýšení komfortu návštěvníků sauny a ubytovaných hostů Autokempu, ale také celkové zpřístupnění, modernizace a zatraktivnění služeb sauny a možnost jejího plnohodnotného celoročního využívání.

Město získalo na projekt finanční prostředky z dotačního programu Podpora cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji v roce 2021 ve výši 70 % uznatelných nákladů, maximálně však 350 tisíc korun.

close Městská sauna před rekonstrukcí. info Zdroj: MěÚ Frenštát p. R. zoom_in Městská sauna před rekonstrukcí.

„S radostí mohu říct, že Autokemp Frenštát pod Radhoštěm patří mezi nejoblíbenější kempy v celé České republice. Pravidelně se umísťuje na prvním místě v anketě Kemp roku v Moravskoslezském kraji. O jeho oblíbenosti svědčí i fakt, že ubytovací kapacity jsou dlouhodobě vyprodány. Také proto se snažíme do jeho zázemí investovat tak, abychom zvyšovali komfort ubytování i nabízených služeb. To se nám dlouhodobě daří i díky dotacím získaným z dotačních programů Moravskoslezského kraje,“ uzavřel Jiří Unruh, místostarosta města Frenštát pod Radhoštěm.