Systém rezidentního parkování ve Frenštátě pod Radhoštěm skončí k 31. prosinci letošního roku. „Důvodem je nevyhovující nastavení parkovacích zón, jež nevede ke zlepšení situace s parkováním ve městě,“ sdělila Iva Vašendová, tisková mluvčí města Frenštátu pod Radhoštěm.

Výjimkami, kde stávající systém rezidentního parkování zůstane zachován, budou lokality ulic Fr. Horečky a Rožnovské. Od ledna příštího roku naopak už nebudou parkovací zóny pro rezidenty v ulicích Podkopčí, Markově a Dolní.

„Stále narůstá počet vozidel s vydanou rezidentní parkovací kartou, čemuž neodpovídá množství existujících parkovacích stání. Obyvatelé dotčených lokalit to řeší tím, že parkují svá vozidla mimo tyto lokality, což vede následně k tomu, že obyvatelé dalších oblastí vyžadují zřízení nových rezidentních parkovacích zón. Tím se dostáváme do začarovaného kruhu a situaci to neřeší,“ uvedl Vladimír Pražák, ředitel Městské policie Frenštát pod Radhoštěm, a doplnil, že stávající nastavení parkovacích zón nejenže nevyřešilo problém s parkováním v jednotlivých částech města, ale navíc vyvolávalo nevoli mezi samotnými obyvateli.

V ulicích Fr. Horečky a Rožnovské je podle Vladimíra Pražáka kritická situace, neboť kapacitně a prostorově tam již není možné vybudovat nová parkovací místa. „Navíc je tato oblast znatelně zatížena parkováním návštěvníků a turistů, kteří přijíždějí do našeho města,“ poznamenal Vladimír Pražák a dodal, že vydané parkovací karty pro oblast Fr. Horečky a Rožnovská z uvedených důvodů zůstávají v platnosti bez nutnosti výměny do konce roku 2019.