Frenštát čeká jedna z největších dřevorubeckých akcí, která se letos uskuteční na území České republiky. „Půjde o závod nejlepších sportovních dřevorubců: Finále Czech Series Stihl Timbersports. Tento prestižní závod je zařazen do jarní části série Timbersports a je součástí kvalifikace na Mistrovství ČR.

Soutěžní klání, na které se sjede celá česká dřevorubecká špička, proběhne 7. června v Amfiteátru na Horečkách. Už několik dní před tím se na Horečkách uskuteční největší dřevorubecký kemp sezony. Celou akci svou účastí podpoří vicemistr světa v Timbersportu Martin Komárek," informoval vedoucí kulturního střediska Marian Žárský.

Ještě dříve se sjedou do tamního autokempu účastníci celorepublikového dřevorubeckého soustředění. Ti se v tomto náročném sportu budou den co den zdokonalovat v Amfiteátru na Horečkách, kde budou trénovat náročné dřevorubecké techniky pod trenérským vedením vicemistra světa Martina Komárka a matadora dřevorubeckého sportu Carsona Boswortha, který pro tuto příležitost přiletí ze Spojených států.

„Carson patří do top10 US Series nejlepších amerických závodníků. Údery dřevorubeckých seker a rachot motorových pil se budou Amfiteátrem na Horečkách rozléhat už několik dní před samotným závodem. Nejlepší čeští borci se utkají před frenštátským a trojanovickým publikem v celkem 6 soutěžních disciplínách," dodal Marian Žárský s tím, že profesionální dřevorubecký sport není na Horečkách úplnou novinkou, protože poslední dva ročníky oblíbeného dřevařského festivalu Svátku dřeva se uskutečnily právě tam.

„Profesionálním dřevorubcům se u nás tak zalíbilo, že se Amfiteátr na Horečkách dostal do užšího výběru míst, kde by se mohl konat skutečně velký závod. No a máme ho tady." konstatuje dramaturgyně Městského kulturního střediska Lenka Krestová.

Další podrobnosti k unikátní akci v Novojičínském deníku ještě přineseme krátce před samotnými závody.