Nově bude otevřeno i v neděli, a to od 8:30 do 15 hodin. Před vchodem stojí nová maxi turistická známka, díky které se zájemci mohou zapojit do prázdninové soutěže. Zároveň si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu reprodukcí pohlednic věnovanou stému výročí Československé republiky a zavítat na komentovanou prohlídku radniční věže. Informační centrum letos soutěží o titul Nejoblíbenějšího informačního centra 2019.

„Dlouhodobě jsme chtěli vyjít vstříc návštěvníkům a nabídnout jim služby našeho centra i v neděli. Teď se to díky přijetí letních brigádníků podařilo,“ uvedla referentka informačního centra Patricie Pustějovská. Za první tři neděle do centra přišlo téměř 700 lidí.

Jako každý rok zůstává vestibul radnice otevřený. Kromě stálé expozice věnované městu je zde k vidění výstava reprodukcí pohlednic z počátku vzniku Československé republiky. Radnice vystavuje pohlednice z období 1918 až 1920 sběratele Františka Eliáše. „Návštěvníky města zveme také na komentovanou prohlídku radniční věže, která nabízí výklad o historii města a nádherný výhled na město, okolní hory a Radegasta,“ dodala Pustějovská.

Frenštátské informační centrum si rovněž pro návštěvníky připravilo řadu nových suvenýrů. Nabízí například nové magnety, turistické známky či vizitky. „Máme například nové upomínkové balení zápalek s obrázky města. Čím dál populárnější jsou také pohlednice. Nově nabízíme pohlednice Mikroregionu Frenštátsko a pohledy ze Skokanského areálu Jiřího Rašky,“ doplnila Pustějovská.

Zhruba 90 procent návštěvníků v období měsíců červen až září jsou turisté. „Turisté a návštěvníci se nejvíce zajímají o turistické atraktivity ve městě a okolí, otevírací doby, zvýhodněné nabídky služeb a dopravní spojení. Také využívají možnost si v centru koupit vstupenky na akce, jízdenky a upomínkové předměty,“ upřesnila referentka.

Současně soutěží frenštátské centrum o titul Nejoblíbenější informační centrum 2019. Soutěž pořádá Asociace turistických informačních center České republiky a redakce webového portálu a časopisu Kam po Česku. Na webu Kam po Česku může veřejnost do konce srpna poslat frenštátskému turistickému centru svůj hlas.

Aleš Chromečka