Stal se jím třiatřicetiletý Ondřej Matějek z Kopřivnice, který u městské policie ve Frenštátě pracuje již jeden a půl roku. „Pozvali jsme si osm zájemců, i když tři z nich úplně nesplňovali podmínky, neměli platné osvědčení z Policie České republiky. Ale mohlo se stát, že by mezi nimi byl někdo, kdo by předčil naše očekávání. Nakonec jsme ale vybírali z pěti kandidátů,“ uvedl starosta města Stanislav Hrabovský s tím, že do výběrové komise nakonec zasedlo jen šest z devíti členů. „Někteří totiž onemocněli,“ podotkl Hrabovský.

Matějka prý byl ze všech kandidátů nejlepší. „Úkolem bylo vypracovat koncepci, ve které byl nejlepší. Líbil se nám i jeho způsob jednání s lidmi,“ poukázal Hrabovský, který zná Matějku již z dřívějška. „Poznal jsem ho, když byl odvolán Poruba a když jsem policii sám řídil. Nicméně nebyl to můj favorit, ale argumenty komise byly tak přesvědčující, že jsme se rozhodli pro něj,“ uvedl Hrabovský.

Obavy z toho, že by Matějka dopadl jako dva jeho předchůdci, kteří se v křesle ředitele moc neohřáli, Hrabovský nemá. „Myslím, že ho znám. Je to vždy riziko. Ale věřím mu, to je pro mě podstatné,“ nastínil Hrabovský. Městská policie ve Frenštátě funguje od listopadu 2004. První její velitel, v průběhu několika měsíců zpronevěřil peníze i nějaký hmotný majetek, druhého velitele po dvou letech Hrabovský odvolal s tím, že důvodem určitá míra nespokojenosti s fungováním městské policie.

Co tedy nyní městskou policii ve Frenštátě čeká? „Především vnitřní organizační změny, chci, abychom vystupovali jako kolektiv a také více spolupracovali s odbory na městském úřadě,“ naznačil některé své plány Matějka, který také sloužil u Policie Ceské republiky.