Oslavy budou probíhat od pátku 15. června a město k této příležitosti naplánovalo bohatý kulturní program. Hlavním lákadlem zřejmě budou historické slavnosti, které ovládnou frenštátské náměstí v sobotu.

Samotné slavnostní otevření muzea se uskuteční v sobotu v 10 hodin dopoledne. Pro veřejnost pak bude otevřeno od 14 hodin. „Slavnostního otevření se zúčastní ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, zástupci kraje a kromě jiných, též krajané z Texasu,“ sdělil Stanislav Hrabovský, starosta města. „Prezident Václav Klaus, kterého jsme na zahájení provozu pozvali, nepřevzal záštitu,“ doplnil Hrabovský.

„V současné době se provádějí poslední úpravy provozu budovy. Pracoviště se přemisťuje ze svého dosavadního sídla do muzea. Samotné expozice už jsou v podstatě nachystány,“ řekla Sylva Dvořáčková, ředitelka Muzea Novojičínska, pod něhož frenštátské muzeum spadá. Pro návštěvníky je přichystáno celkem devět expozic. „Při vstupu do muzea určitě zaujme expozice střeleckého spolku. Střelecké terče zde lemují schodiště,“ doplnila Dvořáčková.