VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soukromá školka stále není jistá

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM, KOPŘIVNICE - Již delší dobu uvažují dvě maminky z Frenštátu pod Radhoštěm o zprovoznění soukromé školky a jeslí.

29.5.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Jak uvedla jedna z navrhovatelek, Renáta Stavárková, chtěly by vytvořit přirozenou konkurenci stávajícím mateřským školám. „Jsme maminky malých dětí a denně se setkáváme s problémem svých kamarádek, rodičů, známých, kteří marně hledají umístění v mateřské škole či v jesličkách,“ řekla Stavárková.

Problém je podle Stavárkové v tom, že se v minulém roce narodilo takřka 90 dětí, což je nejvyšší počet od roku 1995. Právě tento rok se začaly rušit mateřské školy a zrušily se též poslední jesle ve Frenštátě. „V dnešní době je spousta rodičů a maminek, které potřebují nastoupit do práce během školního roku a nejsou schopni dítě umístit do mateřské školy a do jesliček obecně vůbec, protože ty tady široko v okolí nejsou,“ uvedla Stavárková.

Žadatelky chtějí školku zřídit v bývalých prostorách MŠ Záhuní. Ta by však vyžadovala rekonstrukci. K částečné pomoci se jim nabídla firma Siemens, která je ochotná budovu zrekonstruovat, plně vybavit a zajistit provoz. „Budovu zhodnotíme, ale zůstane nadále majetkem města,“ řekla Stavárková, s tím, že zhruba polovina míst by byla pro děti rodičů zaměstnaných u této firmy.

Navrhovatelky žádají od města finanční příspěvek ve výši 70 tisíc měsíčně po dobu dvou až tří let. „V lednu se děti zapíšou a až za rok můžeme požádat o dotaci od kraje. Ta je navíc v prvním roce pouze 60 procent,“ vysvětlila Stavárková.

Radním města se však návrh příliš nezamlouval. „Podle materiálů, které projednávala rada města, v současné době nevyplývá nutnost zřídit novou mateřskou školu. Kapacita školek je stále dostatečná,“ doplnila Ludmila Pavlová vedoucí odboru správních činností a vnitřní správy. Ve většině se radní shodli na tom, že požadovaná částka je příliš vysoká. Návrh město nakonec neschválilo, ale nechalo zpracovat analýzu potřebnosti další školky. O dalším postupu se tedy rozhodne na zasedání zastupitelstva v září.

Nárůst žádostí o umístění dítěte do školky zaznamenali i v Kopřivnici. Podle ředitelky kopřivnických mateřských škol, Zdeňky Kriškové, se v letošním roce sešlo 298 žádostí o umístění dítěte. K dispozici je však jen 224 volných míst. Město se touto problematikou již zabývá a na rozdíl od Frenštátu se přiklání právě k podpoře soukromých aktivit.

29.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

AKTUALIZOVÁNO

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení