Ze 40 soutěžních prací vybrala porota 8 vítězů, bez udání pořadí. Mezi ně se dostal také časopis žáků ZŠ Tyršova, s názvem Druhé patro. „V této soutěži jsme se umístili, za čtyři roky existence našeho časopisu, již podruhé,“ uvedl Petr Ondryáš, vedoucí kroužku Počítače a psaní. Soutěž každoročně vyhlašuje ministerstvo školství.

Nejen tento úspěch však mají pisatelé za sebou. „Kromě toho jsme od Nadace Josefa Luxe získali první cenu v soutěži O nejlepší školní časopis a vloni třetí místo za reportáž,“ podotkl Ondryáš. Za tyto úspěchy žáci sklidili finanční odměnu v hodnotě 20 a 10 tisíc korun. „Naši redaktoři se ale účastní i literárních soutěží jednotlivců. Například nyní jedeme do Prahy, přebírat cenu za vítězství v soutěži Čti o dějinách, čti o sobě,“ doplnil Ondryáš.

Časopis Druhé patro vzniká v rámci kroužku Počítače a psaní a podílí se na něm kolem 15 redaktorů. „Máme i své ilustrátory,“ podotkl Ondryáš, který vede kroužek společně s matikářem Markem Krištofem.

Zajímavostí je, že na škole vedle sebe existují dva časopisy. I přesto ale o přispěvatele učitelé nemají nouzi. „Škola má přes 600 žáků, takže možných autorů je dost a dost,“ vysvětlil Ondryáš.