Frenštátská sauna byla kdysi neodmyslitelnou součástí frenštátského koupaliště. Přežila i jeho rekonstrukci na aquapark, mezi nímž a řekou Lubinou se nachází. „Bohužel to vypadá, že letošní sezona by mohla bát poslední. Zatím je jisté jen to, že budeme fungovat do konce prosince,“ naznačila Anna Michnová, která pracuje ve frenštátské sauně již devětadvacet let.

Sauna ve Frenštátě pod Radhoštěm je finská a má hodně domácké prostředí. Dvakrát v týdnu se tam schází hlavně stálí klienti, kteří dojíždějí i z okolí, například z Tiché či z Kopřivnice. „Ale už chodí i mladí a taky nám tady chodí školáci. Přijde jich tak do patnácti na hodinku. Oni mají těch sedmdesát stupňů, což jim stačí, a pěkně si to tady užijí,“ doplnila Michnová.

Řada návštěvníku frenštátské sauny ji bere již jako pevnou součást života, jak už ale Michnová naznačila, příští rok možná nebudou mít kam chodit. „Vnitřek je teď krásně zrekonstruovaný, ale máme problém s ohřívacím zařízením. A pokud nám město nepomůže, tak nevím. Asi se to bude muset zavřít. Což by určitě byla škoda,“ uzavřela Michnová.

Více se dočtete v úterním týdeníku Region.