Podle informací mluvčí města Ivy Vašendové tvoří převážnou část klientely infocentra zejména místní a také další návštěvníci a turisté přijíždějící do města z různých koutů České republiky. Není však výjimkou, že se zde objeví i cizinci, zejména ze sousedních zemí.

„Ze zahraničí do informačního centra zavítají ponejvíce turisté ze Slovenska, Polska, Německa a Rakouska. Nejčastější dotazy se týkají turistiky, dopravy, kulturních, sportovních a společenských akcí,“ potvrdila frenštátská mluvčí Iva Vašendová.

Kromě běžně nabízených služeb zde mohou návštěvníci využít mimo jiné i komentované prohlídky radniční věže.

Infocentrum ve Frenštátě nyní sbírá hlasy v celostátní internetové anketě, kde usiluje o titul Informační centrum roku 2017. Soutěž pořádá Asociace turistických informačních center České republiky ve spolupráci s redakcí webového portálu a časopisu Kam po Česku.

O vítězi nerozhoduje porota, ale samotní lidé a turisté napříč republikou, a to prostřednictvím hlasování na adrese www.kampocesku.cz/informacni-centrum-roku, kde své hlasy mohou posílat až do konce srpna. Nejoblíbenější infocentrum v každém z krajů republiky, které získá největší počet hlasů, obdrží za své bohaté služby ve své nabídce a spokojenost návštěvníků patřičné ocenění.

O přízeň hlasujících na Novojičínsku se ale rozhodlo zabojovat také dalších devět „íček“ v okrese, a to konkrétně infocentrum v Novém Jičíně, Studénce, Fulneku, Příboře, Bílovci, Kopřivnici, Odrách, Štramberku a také Turistické informační centrum Poodří v Bartošovicích.