Nádrží ve tvaru pětadvacetimetrového bazénu nedaleko vlakového nádraží ve Frenštátě pod Radhoštěm se na svém posledním jednání zabývali zastupitelé města. Objevil se totiž zájemce o tento pozemek s Plivátkem.

„Nemají o to zájem hasiči?,“ upozornil zastupitel Antonín Reček (KDU-ČSL). Další člen zastupitelstva Karel Míček (ODS) tuto informaci potvrdil. „Hasiči o to určitě zájem mají,“ řekl Míček a připomněl, že již v minulosti tam město plánovalo požární nádrž. „A vlastně to už dnes požární nádrž je, jenže potřebuje vylepšit. Jednalo se už o tom kdysi, ale cena na opravu byla půl milionu korun, a abych měl klid, tak jsem řekl, ať se to dá na něco jiného. Proto je to v takovém stavu,“ poznamenal Míček, jenž kdysi dělal ve Frenštátě pod Radhoštěm starostu města. „Osobně budu proti prodeji a přikloním se k tomu, aby to zůstalo pro hasiče,“ dodal ještě Míček.

Proti se ale rázně postavil zastupitel Hanuš Vít (ČSSD). „Je to o zveřejnění záměru, čili bude čas na projednání věci s hasiči a vy si můžete promyslet, jestli jste ochotni za současné ekonomické situace investovat do požárních nádrží,“ vyslovil své stanovisko Vít, avšak zůstal téměř osamocen. Většina zastupitelů zveřejnění záměru neodsouhlasila.