Díky nepřetržité směnnosti frenštátští strážníci zjistili již tři trestné činy, které předali republikovým kolegům. Nepřetržitý provoz se ale daří zajistit jen proto, že zastupitelé loni odsouhlasili navýšení počtu na deset. V tomto počtu je i ředitel městské policie Ondřej Matějek. „Přes den je v terénu jednočlenná hlídka, v noci dvoučlenná. Pátky noc a soboty noc chodí tříčlenné hlídky. Deset lidí, je hraniční mez, na které jsme schopni udržet nepřetržitý provoz,“ sdělil Matějek a dodal, že každá směna má svého velitel, který dohlíží na kamerový systém.

Ten funguje v ostrém provozu od ledna. Jedna kamera je na radniční věži a monitoruje náměstí a jeho okolí, druhá na poště. Ta sleduje příjezdovou cestu na náměstí. Další kamera je na budově sokolovny a poslední u vlakového nádraží, kde je dlouholetý problém s bezdomovci. „Na náměstí již je cedule s upozorněním, že prostor je monitorován. Ještě chystáme umístění cedulí s tímto upozorněním při vjezdech do města,“ poznamenal Matějek.

Od 1. února rovněž začala fungovat linka 156. „Operátoři nám zaručují, že z pevné linky ve Frenštátě a okolí se lidé dovolají přímo k nám. Z mobilu toto spojení stoprocentně nezaručují a může se stát, že se člověk dovolá do Kopřivnice, Nového Jičína i do Ostravy,“ upozornil ředitel Městské police Frenštát pod Radhoštěm. Ve špatném přesměrování ale nevidí až tak velký problém neboť kolegové z jiných měst informaci okamžitě předají.

Frenštátská městská policie by ještě chtěla zakoupit univerzální kamerový systém. Jedna jeho kamera se dá například umístit za čelní sklo vozidla, další se dá použít na jednorázovou akci. Umístí se na místo a je schopna monitorovat jej v okruhu 360 stupňů. „Prozatímní zkušenosti jsou dobré. Díky kamerovému systému i nepřetržitému provozu se přestupková činnost v centru města snížila,“ uzavřel Matějek.