S kritikou zadávání a vyhodnocování veřejných zakázek vystoupila zastupitelka Jana Mocová. „Pan nedávno místostarosta slíbil, že zakázky se budou zadávat transparentním způsobem, abychom nemohli nabýt nějaká podezření, což jsem na minulém zasedání zastupitelstva přivítala. Protože ale další zakázka byla zadána úplně stejným způsobem jako jindy, kdy bylo osloveno pět firem, nedá se hovořit o otevřeném způsobu,“ naznačila na posledním zasedání zastupitelstva ve Fulneku Mocová a zmínila se o městech, která používají podle ní mnohem transparentnější způsoby a doporučila vedení města, aby se na taková města obrátilo. „Zakázky nebudou předražovány, a předejdeme sporům. Nepomůže totiž ani to, že výběrovku provádí městem vybraná firma, když zakázky už jsou nějak zadané,“ pokračovala Mocová a dodala, že v případě poslední zakázky oslovila několik firem, ale ty řekly, že pokud je to zadáno opět stejným způsobem a mezi oslovenými je jedna jistá firma, je naprosto zbytečné se angažovat.

„My dodržujeme zákon. Najali jsme si společnost Wallet, která se zabývá výběrovými řízeními. K osloveným firmám se může přihlásit jakákoliv další firma. Poslední soutěž, kterou zmiňuješ, rozhodovala firma Wallet, a ta vyhodnotila jako nejvýhodnější zakázku tu, kterou podala firma Marek,“ oponoval místostarosta Jaroslav Štekbauer.

Mocová ale argumentovala tím, že o zadání zakázky nerozhoduje firma Wallet, ale Rada města Fulneku. Jejím členem je mimo jiné právě i Jan Marek, který vyhrál již několik zakázek města.

„Pokud zpochybňuješ výběrové řízení, pozveme firmu Wallet, ať nám vysvětlí, podle čeho postupovala,“ reagoval rozhořčeně Štekbauer. Nato se kritizovaný radní Marek hájil slovy, že nemůže za to, že nastavil kritéria, která firma Wallet vyhodnotila jako nejlepší, čímž vyprovokoval k reakci dalšího zastupitele, Petra Moce. „Nejde vůbec o to, jestli to dostala vaše firma. Jde o to, že jste členem rady a více k tomu nemusím říkat,“ uvedl Moc. Stále rušnější diskusi nakonec ukončil starosta Josef Dubec.