Rok po dokončení rekonstrukce Knurrova paláce byla do této nádherné barokní památky přestěhována fulnecká městská knihovna, která se tak ocitla v bezprostřední blízkosti městského informačního centra.

„Vzhledem k tomu, že město Fulnek je vlastníkem kulturní památky Knurrův palác již více než deset let, jsem velmi ráda, že celková rekonstrukce je již dokončena. A protože se jedná o nádherný objekt v centru města, bylo v minulosti při zpracování projektové dokumentace rozhodnuto, že do těchto reprezentativních prostor bude kromě jiného umístěna městská knihovna, která se až doposud nacházela v objektu Mateřské školy U Sýpky. Knihovna tak bude dostupnější všem obyvatelům města. A protože Fulnek je úzce spjat s osobností Učitele národů, ponese název Komenského knihovna Fulnek,“ konstatuje Radka Krištofová, starostka města Fulneku, jež děkuje všem, kteří se na rekonstrukci jakoukoli měrou podíleli.

Nemovitost k prodeji se nachází na novojičínském sídlišti Máj.
Stavby bez využití? Některé novojičínská radnice prodá

„Ať to byli ti, kteří poskytli dotace, zhotovitel, zaměstnanci úřadu a především zastupitelé, bez jejichž podpory by Knurrův palác nevypadal tak nádherně.“

Umístění knihovny v historicky cenné budově jehož zdařilou ocenili náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo: „ „Považuji za ideální model, kdy se podaří významným památkám nebo důležitým historickým stavbám vdechnout život. I proto Moravskoslezský kraj přispěl 7 milionů korun na opravy Knurrova paláce. Nyní jej budou navštěvovat také čtenáři Komenského knihovny Fulnek a přispějí k tomu, aby tato architektonicky významná budova nejen zdobila centrum Fulneku, ale také byla místem, kde se budou lidé potkávat, půjčovat si knihy a povídat si o nich. Tato významná památka tak bude ještě oduševnělejší, prospěšnější a otevřenější lidem,“ řekl.

Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Ilustrační foto.
Další konkurence pro letiště v Mošnově! Z Katovic se bude létat do Bulharska

Knurrův palác sloužil v minulém století také jako sklad potravin a vývařovna, před deseti

lety se památka stala majetkem města, které zahájilo rekonstrukci trvající více než rok. Zrekonstruovaný palác s obdélným nádvořím a bohatě členěnou fasádou získal titul Památka roku 2018 Moravskoslezského kraje.