Zářijový měsíc školního roku začal pro žáky Základní školy T. G. Masaryka ve Fulneku nadmíru radostně. Nejenže se zatím nemuseli vůbec učit, navíc jako dárek na přivítanou obdrželi od města zbrusu nové hřiště.

Slavnostního přestřižení pásky se účastnili nejen zastupitelé města, starosta Josef Dubec a místostarosta Jaroslav Štekbauer, ale přijel i místopředseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek. Zaslouženou pozornost sklízela i účastnice Olympijských her v Pekingu, tenistka Petra Kvitová, městská rodačka.
Po krátké úvodní řeči fulneckého starosty Josefa Dubce se mikrofonu chopil místostarosta Jaroslav Štekbauer. „Všichni víme, paní učitelky můžou dosvědčit, že hřiště bylo v hrozném stavu. Chtěl bych poděkovat zastupitelům města, kteří z rozpočtu dokázali vyčlenit peníze na jeho opravu. Toto hřiště bude jistě sloužit dalším talentovaným žákům, sportovcům, kteří budou následovat příklad Petry Kvitové,“ řekl mimo jiné Štekbauer. Pak přišel nejdůležitější okamžik, to když Kvitová se starostou přestřihli žlutou pásku u vstupu na hřiště. Žáci se vzápětí jako na povel rozběhli prozkoumat nový areál, ve kterém je možno hrát téměř všechny míčové hry.

Výstavba areálu se uskutečnila v průběhu dvou měsíců, tak, aby jej měli žáci ihned po nástupu do školy k dispozici. Město vyčlenilo ze svého rozpočtu necelých pět milionů korun, z nchž necelé dva šly na rekonstrukci hřiště, starého téměř padesát let, zbytek na opravu fasády školy.

O využití areálu pro veřejnost město prozatím neuvažuje. „Záleží na ředitelce školy, zda se rozhodne hřiště zpřístupnit i mimo vyučovací dobu“ uzavřel starosta Fulneku Dubec.