Ve Stachovicích na Novojičínsku vzniklo celkem 20 parcel pro výstavbu rodinných domů, čtyři parcely už mají majitele, u šesti parcel musí dojít k doplňující změně v druhu pozemku v územním plánu Fulneku. Zbývajících 10 parcel město bude dále nabízet k prodeji.

Vlk, kterého zachytila fotopast 19. čerevnce v Lukavci u Fulneku.
Na Novojičínsku se objevil vlk. Zachytila ho fotopast

„Je předpoklad, že v srpnu bude schváleno zveřejnění záměru na prodej pozemků, včetně vyvolávací ceny. Prodej následně proběhne veřejnou aukcí,“ sdělila Deníku tisková mluvčí Fulneku Žaneta Marková.

Starostka Fulneku Radka Krištofová uvedla, že záměr prodat tyto pozemky byl vyhlášen již dvakrát, přičemž na druhou výzvu nikdo nereagoval.

Věci zadržené policií u dealera pervitinu v Kopřivnici.
TOXI tým znovu udeřil. Dealera pervitinu dopadla zásahovka v Kopřivnici

„Předpokládáme, že od září bude zveřejněna již třetí výzva záměru prodeje pozemků k výstavbě rodinných domů, tak doufám, že nyní to bude se zájmem kupujících mnohem pozitivnější. Lokalita je velice krásná, věřím, že jednou to bude příjemné a klidné místo k bydlení,“ dodala fulnecká starostka Radka Krištofová.

Stavba trvala celkem 9 měsíců, její celková cena byla 17,6 milionu korun. Město na tuto akci získalo dotaci 3 miliony korun z dotačního programu Podpora bydlení pro rok 2022.