„Oslovil mne jeden známý, že mají špatný signál na náměstí a chtěl bych o tom něco vědět,“ ozval se v závěru zasedání zastupitel Jiří Kantor.

„Všechno začalo tím, že přišla nabídka od společnosti Ufon. Jejich zástupce měl plnou moc od radiokomunikací, aby s námi projednal umístění antén na škole Komenského. Papíry, které přišly od radiokomunikací, říkaly, že vše je v pořádku a všechno vyhovuje normám,“ uvedl místostarosta Fulneku Jaroslav Štekbauer.

Jenže ve čtvrtek 25. října ve 13 hodin podle Štekbauera společnost spustila vysílač a hned prý na radnici vyzváněly telefony. „Říkal jsem si, že je před víkendem, takže to bude hrůza. Tak jsem volal, ať to odpojí a oni to opravdu odpojili a v sobotu a neděli to bylo v pořádku,“ pokračoval Štekbauer a dodal, že posléze přijeli pracovníci Českého telekomunikačního úřadu z Ostravy a zjistili, že signál skutečně ruší vysílač. V té době si údajně stěžovalo asi padesát lidí.

Jak dále Štekbauer uvedl, v pondělí na úřad přijel zástupce firmy z Prahy a řekl, že pracovníka firmy, který vše sjednával, od společnosti propustili. „Slíbil, že dokud nebudou mít všechno v pořádku, tak vysílač nespustí,“ pokračoval Štekbauer.

„Ale ten obraz není stále v pořádku,“ argumentoval Kantor. S vysvětlením se ale přihlásil vedoucí Správy majetku města Fulnek Miroslav Mošner. Podle něj se jedná hlavně o zhoršení signálů TV Nova a Prima, které v domech na náměstí šíří kabelovým rozvodem. „ČTÚ žádné rušení nenaměřil. Shodli jsme se na takovém řešení, že se stávající centrální stanice osadí satelitem, který bude sloužit pro příjem těch pěti základních programů,“ dodal Mošner s tím, že uživatelé zaplatí jen jednorázově podíl kolem 390 korun a tím by mělo být vše vyřešeno. „Firma je schopná to vyřešit do konce listopadu,“ uzavřel Mošner.