Velkolepou nabídku, jak ji nazvali i někteří představitelé Fulneku, městu podala společnost PARS Komponenty ze Studénky. „Firma má zájem o vybudování střediska volnčasových aktivit, které by se nacházelo vlokalitě bývalých Romo garáží,“ uvedl vúterý na zasedání fulneckého zastupitelstva starosta Fulneku Josef Dubec.

Areál, který chce studénecká firma vybudovat, by měl zahrnovat krytý bazén včetně vířivky, parní kabiny, saunu, univerzální masáže, tři tenisové kurty, ztoho dva kryté, dva squashové kurty, fitness a univerzální hřiště pro míčové a jiné sporty. Podle plánů nebude chybět ani prostor pro hry jako kriket či petangue a dětské koutky, znichž jeden bude krytý. „je to nabídka, jaká se nedostává každý den,“ komentoval počin firmy fulnecký místostarosta Jaroslav Štekbauer a dodal, že po zastupitelech se chce jen odsouhlasení pořízení změny územního plánu. „Pokud zastupitelstvo odsouhlasí pořízení této další změny, může investor jednat o odkoupení pozemků sjejich vlastníkem a vše se urychlí,“ dodal Štekbauer.

Zastupitel Bohumír Kusý uvedl, že firma má dneska kolem sto padesáti zaměstnanců a má již na pozemky smlouvu o smlouvě budoucí. „Oni čekají jen na naše rozhodnutí,“ poznamenal Štekbauer. Podporu záměru vyjádřila i zastupitelka Jana Mocová. „Chtěla bych vyjádřit velkou pochvalu a myslím, že město by mělo udělat vstřícný krok a podpořit tuto aktivitu tím, že by se podílelo na úhradě změny vúzemním plánu,“ navrhla Mocová.

To, že by město mělo přispět na pořizovací změnu ze svého, se ale nelíbilo zastupitelům Romanu Mročkovi a Janu Markovi. „Jsem pro, ale chci, aby měli stejné podmínky podnikání,“ upozornil Marek. Mocová ovšem upozornila, že by zastupitelé měli rozlišovat, kdy jde o podnikání a kdy o veřejně prospěšnou aktivitu. „Příklad si můžeme vzít zpana Heina, který vTošovicích tu obec vysoko pozvedl,“ poznamenala Mocová.

Zastupitelé nakonec odsouhlasili změnu i to, že přispějí padesátiprocentní částkou na její pořízení.