V pořadí již páté setkání příznivců US cars bylo letos poprvé obohaceno o velkolepou promenádu na fulneckém náměstí, kde se prezentovala i jiná historická vozidla. Fordem Super de Luxe VO z roku 1946 do Fulneku přijel Jiří Kek (68 let) z Nového Jičína.

„Forda vlastním v pořadí jako třetí majitel. Jako první s ním jezdil doktor Kresta, velvyslanec v jižní Americe. Druhým vlastníkem byl profesor Skořepa a do třetice jsme jej získal já. Je to takové putovní vozidlo,“ sdělil Kek, který prozradil i některé technické parametry automobilu. „Je to osmiválec do véčka, má spodový motor. Spotřeba se pohybuje kolem jedenácti litrů, záleží na způsobu jízdy. Maximální rychlost je sto čtyřicet kilometrů za hodinu. v Los Angeles jsem na internetu viděl úpravu střech, kterou jsme si podle vzoru udělal. Jinak je vůz, až na nástřik, v původním stavu,“ prozradil Kek, který má doma ještě dalšího „miláčka“ v podobě mercedesu.

„Automobilů jsme měl mnohem více, ale zredukoval jsme to na dva kusy. Nevyhýbám se ani jiným značkám, třeba i škodovce. Pokud se jedná o zajímavý model a je staršího data výroby, alespoň tak jako já,“ usmíval se Kek, který za dva roky oslaví sedmdesátiny.