Cílem cvičení bylo ověřit použití pásového speciálu BV206 Hägglunds v případě záchrany osob z lanovky a jejich transportu do některé z cílových stanic lanové dráhy.

„Pásové vozidlo je výbavou hasičské stanice ve Frýdku-Místku, po příjezdu do místa cvičení se tak s jeho provozem, parametry a taktickými možnostmi blíže seznámili kolegové z Nového Jičína, do jejichž hasebního obvodu lanovka na Pustevny spadá,“ přiblížil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Ocenění nejlepší sportovci Frenštátu za rok 2022.
Ve Frenštátě ocenili nejlepší sportovce Novojičínska za minulý rok

„V případě zastavení lanové dráhy a nutnosti záchrany osob by byli pro samotnou evakuaci ze sedaček na zem nasazeni hasiči z lezeckých skupin či lezeckého družstva, o transport lidí by se v případě potřeby postaral právě pásový speciál,“ dodal.

Zdroj: se svolením HZS MSK

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje disponuje dvěma pásovými vozidly BV206 Hägglunds, které pořídil v roce 2018 v rámci projektu Zvýšení připravenosti Hasičského záchranného sboru České republiky k řešení a řízení rizik způsobených změnou klimatu. Jedno z vozidel je dislokováno na stanici v Bruntálu, druhé ve Frýdku-Místku.