V areálu házenkářského hřiště v Trnávce a před vedlejší hasičskou zbrojnicí bylo v sobotu živo již od poledne. Jednu hodinu po poledni tam začalo hasičské odpoledne, při němž se ale kromě hasičů ve velkém stylu představila také Policie České republiky. Kromě tří vozidel a motocyklu policisté představili například zádržný systém pro zastavování ujíždějících vozidel, radar a kdo chtěl, mohl se podívat do okolí policejním dalekohledem. Pro malé i velké účastníky pak policisté přichystali dráhu pro jízdu zručnosti na kole.

Hasiči zase dali možnost, zejména malým návštěvníkům, vyzkoušet, jaké to je, trefit se proudnicí na terč.

Hlavním důvodem akce ale bylo opentlené vozidlo v bíločervené barvě s modrými majáčky. „Je to nový zásahový vůz, kterým nahrazujeme staré dopravní vozidlo,“ uvedl Tomáš Poláček, velitel Sboru dobrovolných hasičů Trnávka a dodal, že starou Avii 20 měl sbor snad už čtvrtstoletí. „Byla v nevyhovujícím technickém stavu, a tak bylo rozumnější pořídit nový vůz. Finance, které bychom museli investovat do oprav, by daleko přesahoval y cenu samotného vozidla,“ poznamenal Poláček.

Hasiči se kvůli novému vozidlu pro zásahovou jednotku obrátili na obec, která zásahovou jednotku zřizuje, a ta jim vyšla vstříc a koupila vozidlo Ford transit z roku 2003 v dobrém stavu. „To, že auto vyměníme, jsme měli v plánu už loni, ale než jsme sehnali něco rozumného za přijatelnou cenu, tak to trvalo. Auto jsme nechali přestříkat, opatřili majáky a přihlásili jsme ho mezi vozy integrovaného záchranného systému. Obec celé náklady zaplatila,“ doplnil Poláček.

Starostka Božena Londinová pro Novojičínský deník uvedla, že hasiči potřebovali jiný typ vozidla, než měli doposud. „Potřebovali devítimístné, aby to bylo vyhovující pro zásahovou jednotku. Oni věděli, co chtějí. Auto bude sloužit na převozy a pro technické záležitosti,“ u­vedla

Krátce po čtvrt na čtyři odpoledne pak Božena Londinová slavnostně předala svazek klíčů od vozidla veliteli sboru Tomáši Poláčkovi a přestřihla stuhy. Hasiči poté převedli, že funguje maják i výstražný systém. Po přípitku akce pokračovala dalším programem.