Letos poprvé se soutěž uskutečnila na tréninkovém hřišti v areálu stadionu v Odrách, neboť zámecký park, kde soutěže bývaly dříve, je v rekonstrukci. „Je to tady krásný areál. Jsme moc spokojeni, akorát je škoda, že nepřišlo více diváků. Ale tak to je. Stadion je přece jenom z ruky,“ vyjádřil se jeden z organizátorů akce, starosta SDH Odry Josef Románek.

Celkově se zúčastnilo 24 družstev, z toho bylo pět družstev žen a čtyři nad čtyřicet let.

Místní netrpělivě očekávali hlavně požární útok domácích mužů, kteří ve srovnání se silnými soupeři nedopadli tak zle. Skončili na sedmém místě slušným časem 16,64. „Myslím, že to není tak špatné, vezme-li se v úvahu, že čtyři členové družstva mají více než čtyřicet let,“ sdělil k výkonu velitel oderského družstva Vladimír Krumpolec.

Slušný útok absolvovali dobrovolní hasiči z Hukovic, místní části Bartošovic. Podle jejich velitele Luboše Hodury absolvují ročně od jara do podzimu zhruba dvacet soutěží. Vyloženě oblíbené místo prý nemají. „To se nedá jednoznačně říci. Někde je to organizačně lepší, jinde horší. A hodně záleží na počasí,“ upozornil Hodura, jehož družstvo se ještě ten den chystalo na noční soutěž do Fryčovic. „Noční soutěže jsou trochu těžší. Je hůř vidět, takže ani ty časy nejsou tak dobré,“ poznamenal.

Téměř nováčkem v ženské soutěži bylo družstvo Vlkovic. Těsně před terčíkem se dívkám malinko zasekl pravý proud, ale nakonec to zvládly. „Ona běžela dneska poprvé, jako náhradník,“ omlouvala kolegyni velitelka družstva Martina Ohnheiserová a řekla, že jsou spokojené.

Vlkovické dívky začaly soutěžit teprve loni. Na soutěži určitě zaujaly svými dresy. Každá z členek družstva měla na zádech nápis, který připomínal její funkci v družstvu, například savice, bečka, rozdělovač nebo l-proud. „Někteří tam mají jména, my tam máme toto,“ řekla s úsměvem Ohnheiserová. Od svého vzniku absolvuje ženské družstvo Vlkovic téměř všechny soutěže v okolí a nevyhýbá se ani těm nejnáročnějším, k nimž patří třeba Lukavecká terénní vlna. „Pár lidí se tam sice koulelo, ale my jsme to zvládly a skončily jsme druhé,“ pousmála se Ohnheiserová.

Vlkovické družstvo skončilo časem 22,16 sekundy třetí, za družstvem Vlčovic, které dosáhlo času 19,20 sekundy, a Černotína s časem 19,25 sekundy.

V mužích nad 40 let zvítězily časem 17,20 sekundy Kujavy, před týmem Studénky nádraží, jenž dosáhl času 19,84, a Tošovicemi, jejichž družstvo shodilo terčíky v čase 33,16 sekundy.

Hlavní kategorie patřila svinovským hasičům. A tým se časem 14,51 sekundy dostal jako jediný pod magickou patnáctisekundovou hranici, Béčko dosáhlo času 15,24 sekundy. Třetí Hranice ztrácely na druhý post tři setiny sekundy.