Rybími specialitami provoní v sobotu 5. listopadu bartošovický zámek, který se již tradičně zapojí do Podzimní pooderské rybářské slavnosti. Od brzkých ranních hodin budou rybáři provádět výlov Dolního bartošovického rybníku, kde si mohou zájemci zakoupit čerstvé ryby.

Na bohatý program se mohou návštěvníci těšit na nedalekém zámku. V jeho parku se bude konat stánkový prodej a prezentace držitelů regionální značky Moravské Kravařsko regionální produkt, nebude chybět ukázka sokolnictví, k vidění bude také akvárium s rybami Poodří. „Ve 12:00 hodin dojde k odhalení Anděla Poodří, uměleckých kovářů z kovárny v Milostovicích u Opavy pod vedením Ondřeje Gély," sdělují další bod programu organizátoři akce.

Živo bude i v samotných komnatách zámku. Od 10:00 do 15:00 hodin je možné si zde vyzkoušet zdobení vánočních ozdob a nějakou si třeba i zakoupit, nebo zhlédnout prezentaci projektu Pohádkové Poodří, raznice s motivem postavičky Vyraž si svou Rusalku. Svůj koutek s tvůrčí dílnou si připravili i členové místního včelařského kroužku a součástí dne budou i výstavy. Samozřejmě si na své přijdou i gurmáni, kterým šéfkuchař připraví speciality nejen z ryb.

U příležitosti výlovu se naposledy v letošním roce otevřou dveře pro veřejnost od zámku na dohled stojící v Záchranné stanici a Domu Poodří, kde od 10:00 do 16:00 hodin budou ekologové provádět komentované prohlídky každou celou hodinu. V případě zájmu je možné během celé soboty navštívit i bartošovický vodní mlýn (konktakt pan Mácha tel.: 737 136 309).

Výlov ryb se ve stejný den uskuteční ale i na menších rybnících, jeden takový připravilo v Libhošti místní myslivecké sdružení. Začátek je v osm hodin ráno. I zde je zajištěno bohaté občerstvení, prodej smažených rybích pochoutek, mysliveckého guláše a samozřejmě i teplých nápojů na zahřátí v chladné podzimní sobotě. Šupináči zde budou na prodej za cenu 70 Kč/kg. „Rybník se nachází na Mlýnském potoku, přibližně 500 metrů za fotbalovým hřištěm. Přístup je možný pěšky a za příznivého počasí i autem," připomínají myslivci z Libhoště. Podrobnější informace ohledně cesty lze dohledat na webu obce www.libhost.cz.

A kdo nemůže vyrazit k vodě podívat se na práci rybářů tento víkend, nemusí zoufat. Další výlov bude i příští víkend na rybníku Bezruč, který je s rozlohou 75 hektarů vůbec největší v Moravskoslezském kraji. Každoročně si zde cestu najdou tisíce lidí.