"V pátek 5. července odpoledne se na policisty obrátil oznamovatel s tím, že má obavu o muže středního věku z Nového Jičína, který se od rána neozývá a není vyloučeno, že by si mohl ublížit," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Policisté neprodleně začali zjišťovat všechny informace, které mohly oznámením souviset. Obrátili se na příbuzné, známé a osoby, které mohly k pohybu muže disponovat jakoukoliv informací, například i řidiče taxi a podobně. Oslovili i zdravotnická zařízení.

Policejní hlídky i psovod se služebním psem prověřovali a propátrávali místa, kde by se pohřešovaný mohl pohybovat. Vše bez výsledku.

V pátrání policisté pokračovali, od sobotního rána se v terénu u Nového Jičína pohybovali policisté z obvodního oddělení posíleni o policisty speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství a psovody se služebními psy.

"Přizvali jsme i kolegy z Letecké služby Policie ČR, kdy osádka vrtulníku po obědě spatřila na zemi ležící osobu. Muž byl nalezen bohužel bez známek života. S rodinou byl v kontaktu policejní krizový intervent," dodala mluvčí policie.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Do Ostravy dorazí milionová superhvězda. Na Beats For Love zahraje David Guetta

Hlavní hvězdou festivalu Beats for Love bude DJ David Guetta. | Video: Deník/Kateřina Součková