Horká kaše 2024 letos připadá na poslední červencovou sobotu a samozřejmě ji bude hostit tradiční místo – amfiteátr Skalky u Nového Jičína.

„Začínali jsme v devětadevadesátém roce, kdy tady přišly asi tři stovky lidí. Spolupracovali jsme nejvíce s rádiem Kiss. Za tu dobu jsme si udělali jméno a vloni jsme měli už přibližně pětkrát větší návštěvnost než při prvním ročníku,“ říká Haša k akci, která se orientuje na „rádiové“ hity a elektronickou hudbu.

„EBM, Elektro, DnB, Millenium Dance, Remixy, Trance… Samozřejmě v podání živých DJ,“ přibližuje šéfpořadatel, co se vlastně bude hrát s tím, že na jubilejní pětadvacátý ročník pořadatelé zajistili takové „dýdžeje“, jako jsou Talent, V.G. či Cady.

Na party se v sobotu 27. července otevírají brány už v osm hodin večer. Dokonce se objeví první oficiální hymna Horké kaše… ale na tu si budou muset zájemci počkat až na festival samotný.

„I letos jsme součástí Kulturního léta města Nový Jičín,“ vzkazuje Haša, na jehož show poutají webové stránky i okolních měst a obcí. Jubilejní festival se uskuteční pod heslem „Nový Jičín sobě – Nový Jičín kultuře“. Byť se na Skalkách bude končit ve dvě hodiny ráno, pokračování je zařízeno na afterparty ve Stage Baru cestou do města, kde prodlouží otevíračku až do šesté hodiny ranní v neděli 28. července.